Tai – Tusaş Havacılık ve Uzay Sanayi İş Başvurusu 2013

07 Temmuz 2013 - İş Başvurusu

TAITusaş Havacılık ve Uzay Sanayi’de çalışmak ister misiniz? Tusaş Havacılık ve Uzay Sanayi iş başvurusu ve Tusaş Havacılık ve Uzay Sanayi personel alımları hakkında ayrıntılı bilgiye sahip olmanız için Tusaş Havacılık ve Uzay Sanayi insan kaynaklarını araştırdık. Braun iş başvurusu yapmak için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

15 Mayıs 1984 tarihinde kurulan TUSAŞ, bugün Türkiye’de uçak, helikopter, insansız hava araçları (İHA) ve uydu gibi hava-uzay platformlarının tasarımı, geliştirilmesi, imalatı, entegrasyonu, modernizasyonu ve satış sonrası hizmetleri alanlarında bir teknoloji merkezi konumundadır.

TUSAŞ faaliyetlerini Akıncı-Ankara’da bulunan 5,000 dönüm alanda yaklaşık 200,000 metrekare kapalı alandan oluşan yüksek teknoloji ürünü makine ve teçhizatla donatılmış modern tesislerinde yürütmektedir. Ayrıca, savunma-havacılık kabiliyet tabanını geliştirmek, üniversite ve belirli alanlara odaklanmış küçük-orta ölçekli teknolojik şirketler ile ortak sinerji yaratmak üzere mühendislik esaslı faaliyetlerin önemli bir bölümü ODTÜ-Teknopark alanında yürütülmektedir. TUSAŞ kalite sistemi dünyaca kabul görmüş NATO AQAP-2110, ISO-9001:2000 ve AS EN 9100 standartlarını karşılamaktadır. TUSAŞ’ta 1200’ü mühendis olmak üzere toplam 3000 kaliteli ve deneyimli personel çalışmaktadır.

TUSAŞ’ın hissedarları Türk Silahlı Kuvvetleri’ni Güçlendirme Vakfı, Savunma Sanayii Müsteşarlığı ve Türk Hava Kurumu’dur.

Küresel ölçekli tasarım ve geliştirme programlarında takım oyuncusu olarak yer almaktan TUSAŞ, havacılık sektöründe lider konumundaki uluslararası kuruluşlar ile yapısal komponentlerin tasarım ve üretiminde birlikte çalışmaktadır. Sabit ve döner kanatlı askeri/ticari uçak ve uçak komponentleri üretimindeki kanıtlanmış deneyimi ile TUSAŞ, Aermacchi, AgustaWestland, Airbus, Boeing, EADS CASA, Eurocopter, Lockheed Martin, Northrop Grumman, MDHI, Sikorsky ve diğer uluslararası şirketlerin tedarik zincirinde ayrıcalıklı bir ortak konumundadır.

Kuruluşundan bugüne kadar yaptığı tüm çalışmalarında, Ülkemizin milli gücünü ve bunun bir alt unsuru olan askeri kapasiteyi desteleyecek teknolojik kapasiteyi geliştirmek amacını aklından çıkarmayan TUSAŞ’lılar, faaliyetlerini bu anlayış içinde öncelikle Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) hava-uzay ihtiyaçlarını özgün ve egemen sistemlerle karşılayacak kabiliyet ve ürünleri geliştirme ekseninde yürütmektedir. TUSAŞ; vizyonu ve misyonu doğrultusunda dünyadaki emsallerinden farksız son derece modern ve eksiksiz bir tesis kurarak üretim faaliyetlerine başlamış ve yüksek teknoloji ürünü F-16 Savaşan Şahinler, CN-235 Hafif Nakliye/Deniz Karakol/Gözetleme Uçakları, SF-260D Eğitim Uçakları, Cougar AS-532 Arama Kurtarma (SAR), Silahlı Arama Kurtarma (CSAR) ve Genel Maksat Helikopterleri’nin ortak üretimini başarıyla gerçekleştirmiştir. TUSAŞ, elde ettiği deneyim ve bilgi birikiminden de faydalanarak, sabit ve döner kanatlı hava platformları, insansız hava araçları ve uydu alanlarında tasarım, üretim, modernizasyon, modifikasyon ve sistem entegrasyonu yapabilecek teknolojilere sahip olma yönünde önemli mesafeler katetmiştir.

ATAK Taarruz/Taktik Keşif Helikopteri Programı’nın ana yüklenicisi olan TUSAŞ, T-129 ATAK Helikopteri’nin kullanıcı ihtiyaçları doğrultusunda özgünleştirilmesi, üretilmesi ve entegre lojistik desteğinin sağlanması faaliyetlerini gerçekleştirmektedir.

Silahlı Kuvvetlerimize Egemen sistem sağlamak hedefiyle TUSAŞ, özgün tasarım geliştirme ve üretim faaliyetlerini kapsayan ve ana yükleniciliğini üstlendiği Başlangıç ve Temel Eğitim Uçağı (HÜRKUŞ) ile Türk İnsansız Hava Aracı (TİHA) Programları’nda çalışmalarına devam etmektedir.

Türk “Özgün Uydu Geliştirme Projesi”ne aktif olarak katılmakta olan TUSAŞ, Uluslararası Uydu Tedarik Projeleri’nde yerli ana alt yüklenici firma olacaktır. Bu doğrultuda, Şirket bünyesinde yeni bir Uydu Montaj ve Entegrasyon Test Tesisi inşa edilecektir.

Özgün nitelikli projeler dışında, TUSAŞ’ın faaliyetleri arasında Türkiye ve bölgedeki diğer ülkelerin envanterinde bulunan sabit ve döner kanatlı askeri ve ticari hava platformlarının modernizasyon, modifikasyon ve sistem entegrasyonu programları ile satış sonrası hizmetleri de bulunmaktadır.

Hava Kuvvetleri Komutanlığı’nın (Hv.K.K.) envanterinde bulunan C-130 nakliye uçakları ile T-38 eğitim uçaklarının aviyonik modernizasyon programlarının ana yüklenicisi olan TUSAŞ’ın faaliyetleri arasında, Black Hawk Helikopteri’nin Türk Silahlı Kuvvetleri için dijital kokpit modifikasyonu, Hv.K.K. F-16’larının elektronik harp ve yapısal tadilatları, Ürdün Hava Kuvvetleri Komutanlığı’nın (RJAF) envanterinde bulunan F-16’ların yapısal ve aviyonik modifikasyonları, Cougar AS-532 helikopterlerinin modifikasyon ve modernizasyonu, CN-235 platformlarının Dz.K.K. ve S.G.K.’nın Deniz Karakol/Gözetleme görevleri için modifikasyonu, ATR-72 platformlarının yine Dz.K.K. için modifikasyonu ile B737/800 uçaklarının Havadan Erken İhbar ve Kontrol Uçağı’na (HİK) dönüştürülmesindeki tüm yapısal tadilatlar ile sistem entegrasyonu bulunmaktadır.

Çeyrek asırlık deneyimi ile TUSAŞ, küresel ölçekli projelerde de yer almaktadır. Bu kapsamda Müşterek Taarruz Uçağı (JSF/F-35) ile A400M Nakliye Uçağı tasarım ve geliştirme projesine ortak statüsünde katılmaktadır.

Milli Sanayi Kuruluşu olarak Airbus Military S.L.’in hissedarı olan TUSAŞ, A400M uçağının tasarım ve geliştirme faaliyetlerine Airbus, EADS, ve FLABEL havacılık firmalarıyla birlikte katılmaktadır.

Sivil Havacılık alanındaki kabiliyetlerini de sürekli geliştiren TUSAŞ, A350XWB Yeni Nesil Yolcu Uçağı’nın “aileron*” iş paketi için Airbus’ın risk paylaşımcı ortağıdır.

Ayrıca TUSAŞ, TSK Bakım Merkezleri’nin imkan ve kabiliyetlerini kullanarak müşterilerine bakım, onarım ve revizyon hizmetleri de vermektedir.

Dünyadaki son teknolojik gelişmeleri yakından izleyerek havacılık alanında öncü kuruluşlar arasında yer almaya kararlı olan TUSAŞ, ülkemize 21. yüzyılda yeni ufuklar açmayı hedeflemektedir.

Tai’ye iş başvurusunda bulunmak için aşağıdaki bağlantıyı ziyaret edebilirsiniz.

http://www.tai.com.tr/tr/insan-kaynaklari/acik-pozisyonlar

 1. bülent şenol
  Ağu 29th, 2013 at 16:24 | #1

  depo sorumlusu bilgisayar şoförlük

 2. Yasin Cengiz
  Kas 22nd, 2013 at 16:31 | #2

  ankarada ikamet etmekteyim Avea ve Türk Telekom gibi isim yapmış firmalarda çalıştım ve suanda Türk Telekomda çalışmaktayım Elektrık elektronık mezunuyum 5 senedir sizden 4 gözle haber beklemekteyım ilgilenirseniz sevinirim sizlerle çalışmak isterim Teşekkürler

 3. Yılmaz yılmaz
  Mar 13th, 2014 at 11:56 | #3

  14 yıl oto boya deyimim var ve 8 yıldır Renault Servisi’de çalişmaktayım ve daha önce iş başvurusu yapmiştim haber beklemekteyim

  • murat
   Mar 29th, 2014 at 20:55 | #4

   murat askerligimi yaptım bitirdim 4 sene otomotiv bölümünden çalişdim deneyimi var 2 yiliik üniversite mezunyum ön lisans gazi üniversitesi sizinle çalişmak istiyorum ve ankarada yaşiyorum haberleriniz bekliyorum sizinle çalişmak istiyorum

 4. murat
  Mar 29th, 2014 at 20:54 | #5

  murat askerligimi yaptım bitirdim 4 sene otomotiv bölümünden çalişdim deneyimi var 2 yiliik üniversite mezunyum ön lisans gazi üniversitesi sizinle çalişmak istiyorum ve ankarada yaşiyorum haberleriniz bekliyorum sizinle çalişmak istiyorum

 5. murat
  Mar 29th, 2014 at 20:57 | #6

  murat 4 yil motorda mekanikde çaliştim deneyimi var sizinle çalişmak istiyorum üniversite mezuyum ve otomotiv mezunyum

 6. ADEM ŞENER
  Nis 15th, 2014 at 13:32 | #7

  1986 doğumluyum SAMSUN da özel bi şirkette yönetici olarak çalışmaktayım vinç beko ve forklift sertifikalarım ve e sınıfı ehliyetim var ayrıca silahlı güvenlik sertifikam bulunmaktadır. 05413395
  457

Yorum yaz

Current day month ye@r *