Kahramanmaraş Belediyesi Personel Alımı 2013

27059Kahramanmaraş Belediyesi’ne iş başvurusu yapmak için sayfamızdan Kahramanmaraş Belediye’sinin tarihçesini inceleyin, devamındaKahramanmaraş Belediyesi Personel ilanları ve Kahramanmaraş Belediyesi İşçi Alımı haberlerine ait linki bulabilirsiniz.

 
7.000 yıllık geçmişi ile tarihte büyük uygarlıklara eve sahipliği yapan Kahramanmaraş, Tanzimat’a kadar Osmanlı Devletinin Eyalet merkezi iken Tanzimat’tan sonra bu konumunu kaybederek Sancak Merkezi olmuştur.
 
Kahramanmaraş Belediye Teşkilatı ilk defa 1870 yılında kurulmuştur. İlk Belediye Başkanı Kazancızade Sadi Efendi’dir. 1978 yılına kadar Atatürk Meydanındaki eski Belediye Binasında faaliyet gösteren Maraş Belediyesi, Başta otel olarak inşaa edilen küçük tadilatlarla Belediye Binası haline getiren Binada 1978 yılından 2008 yılına kadar faaliyet göstermiştir. Çok acil olarak Yeni Belediye Hizmet Binasına ihtiyaç olduğunun bilincinde olan yönetim, Yeni Hizmet Binası için 2006 yılında proje yarışması açmış ve sonuçlandırmıştır. Yarışmada 1. olan proje uygulamaya konulmuş 2008 yılında inşaatına başlanmıştır. 17 Mayıs 2010 Tarihinde binanın yapımı tamamlanmış ve faaliyete girmiştir. 12 Ağustos 2010 Perşembe tarihinde Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından resmi açılışı yapılmıştır.
Kuruluşundan bugüne kadar Görev yapmış olan başkanlardan sadece 25 başkanın adı kayıtlarda yer almaktadır. Halen görevde olan Başkan Mustafa POYRAZ, 2002 yılından bu yana görev yapmaktadır.
 
Kahramanmaraş Belediye’sinin iletişim sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.
48 Comments

Add a Comment

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Current ye@r *